Lovász Irén - Gyógyító hang (Healing Voice) CD
Termék leírás:
A hangok és hangrezgések nagyon fontos szerepet töltenek be az életünkbe, de mivel legtöbbünk hétköznapi dolognak kezeli őket, ezért hajlamosak vagyunk természetesnek venni létüket.
Függetlenül attól, hogy elfogadjuk a kutatási eredményeket a hangok – a beszédtől az énekig, a zenétől a természetből érkező nagyon finom rezgésekig – bizonyíthatóan mélyebb szinteken hatnak ránk. A hangokkal éppúgy építhetünk (szinte minden ősi kultúra ismerte a hangokkal történő gyógyítás tudományát), mint ahogyan rombolhatunk is (a haditechnikában léteznek pl. hangfegyverek).
A hangok nem egyformán hatnak ránk, az ízlésünk is változik, de a hangulatunktól is függ, hogy mikor milyen környezetben érezzük magunkat jól. A nem megfelelően megválasztott zene rossz hangulat, levertség, idegesség stb. kiváltója lehet. Ezért nem mindegy, hogy milyen hangokkal töltjük meg a bennünket körülvevő akusztikus teret: feszültséget végletesen fokozó, agresszivitásra ingerlő zajokkal vagy pedig az emberrel és a természettel harmonizáló hangokkal.
Előszeretettel használják természetgyógyászok a praxisuk során. Számos feljegyzés született már a hangzó anyagok gyógyító hatásáról. A Gyógyító hangok sorozat – nem alaptalanul – a Magyar Zeneterápiás Egyesület ajánlásával került a piacra. Czékus Mihály
Korábbi dalaim újraértelmezésében, újak megformálásában és előadásában is társam Дeva, a fiatal, tehetséges énekesnő. Általa és vele válik teljessé az az időhíd amit ősanyáink megidézett hangjaitól mai kortárs jelenünk és a jövő lehetőségei közt vélek és remélek fölfedezni, láttatni és hallatni.
Kiváló zenésztársak: Lukács Miklós, Horváth Kornél, Lantos Zoltán, Mizsei Zoltán, Ágoston Béla, Pintér Ágnes, Balázs Gergely segítő, kreatív közreműködésével jött létre a lemez anyaga.
A lemezen elhangzó húros hangszerek, a magyar cimbalom, az indiai hegedű és a kishárfa lelkünk húrjaival együtt zengenek. Csakúgy, mint a legősibb hangszer, az emberi hang és a dob. A Gyógyító Hang c. lemez célja, hogy a magyar néphagyományban fellelhető ősi segítő, gyógyító erőt felidézze, felszínre hozza, és a mai magyar emberek számára is használható módon elérhetővé tegye mindannyiunk egészségére!”
A magyar néphagyományban fennmaradt szövegek, dallamok alapján készült művek és más szerzemények.
Hangfelvétel és utómunka: Pannonia Stúdió, Budapest, 2022. november – 2023. február.
Élő koncertfelvételek felhasználásával Live concert recordings: 2, 3, 5, 6, 14.
Lovász Irén – Deva: Alma, fája koncert. Budapest, Várkert Bazár, 2022. május 1.
Lovász Irén: ének/voice
Дeva (Takács Dorina) ének, elektronika / voice, electronics (2,3,4,5,14.)
Lukács Miklós: cimbalom (7,9,11,15)
Lantos Zoltán: hegedű / violin (1,8,15,16)
Horváth Kornél: ütőhangszerek / percussion ( 10,12,13, 15)
Mizsei Zoltán: ének, billentyű / voice, keyboard (6,10,12, 14,15,16)
Pintér Ágnes: hárfa / harp (12,13)
Ágoston Béla: basszusklarinét, szaxofon / bass clarinet, saxophone (6,14)
Balázs Gergely: ének / voice (14)
Keönch László Farkas: kalimba, ének / kalimba, voice (6,14)
1. Vígasztalóm / My Consolation
2. Genezis / Genesis
3. Földanya magja / Seed of Mother Earth
4. Bájolók / Charming Magic
5. Zúzmara / Hoarfrost
6. Hazám felé / To my Home
7. Csendes folyóvíz / Quiet River
8. Béküljünk meg / Reconcile
9. Ihajla / Ihajla
10. István köszöntésére / Greetings for Stephen
11. Áldások árja / Flow of Blessings
12. Köszöntők / Wishing well
13. János áldás / John’s Blessing
14. Békességet / Hymn for Peace
15. Minden jót / All the Best
16. Hanglétra / Voice Ladder
összidő: 65’01”